Kašpárek logo

Hledání kašpárčích vajíček

 Čtvrtek 1.4. od 15:00 (dříve vajíčka prosíme nehledejte) – Pondělí 5.4. 2021

Velikonoční zajíc Boris nám chtěl do našeho Rodinného centra Kašpárek Mělník donést pár svých velikonočních vajíček. Cestou k nám si nevšiml, že má díry v košíku a velikonoční vajíčka poztrácel. Pomůžete nám je všechna najít?  

Vajíčka se rozkutálela různě po centru Mělníka, dohromady se jich ztratilo pět.

Vydejte se tedy se svými rodiči ven- najdete podle hádanek, kde je vytratil?

 

1. Hádanka:

Nepozorný zajíček poztrácel pár vajíček. Jedno mu upadlo, když šel cestou kolem velké budovy, kde se hrají divadelní představení pro dospělé, pohádky pro děti a odehrávají se zde rozmanité kulturní akce.

2. Hádanka:

Náš maličký zajíček ztratil další z vajíček v parku u plamenného pomníku Jana Palacha. Nedaleko se nachází jedna ze základních škol, ano, ta s oranžovou omítkou. Prozkoumejte okolí a pomozte vajíčko najít.

3. Hádanka:

Ten náš zajíček, měl děravý košíček. Další vajíčko se mu odkutálelo a ztratilo na náměstí u budovy, kde bydlí kocour Švarcík. Uvnitř budovy se dozvídáme o historii města a můžeme zde zhlédnout zajímavé krátkodobé výstavy.

4. Hádanka:

Utíkal tak zajíček, vytratil další z vajíček. Kde? V malém parčíku, na který se shora dívá krásná Vila Karola (budova, kde dříve sídlila naše městská knihovna)

5. Hádanka:

Poslední vajíčko koulelo se blizoučko místa, kde děti zažívají kašpárčí hrátky, divadla a kroužky.

 

Pokud se vám podaří všechna vajíčka nalézt, poskládejte tajenku ze slov, která jsou u nich uvedena. Vajíčka budou vyvěšena v papírové podobě. Tajenku nám, klidně společně i s fotografií, pošlete na náš e-mail rc.kasparek@email.cz, nejdéle však do pondělí 5.4.2021.

Pokud bude tajenka správná, dostanete informace, kdy a kde si můžete vyzvednout drobnou symbolickou odměnu.

Zároveň prosíme při hledání vajíček o dodržování všech epidemiologických opatření 😊

 

Hodně štěstí při hledání ! 

 

Publikoval/a Petra Hánlová 29. 03. 2021