Světový týden respektu k porodu 17. – 18. května 2016

Světový týden respektu k porodu 2016 – Mělník – leták

 

Vstupné na jednu přednášku či besedu: 80,-Kč/rodina.

Vstupné na dvě a více přednášek či besed: 150,-Kč/rodina.

Během všech přednášek a besed bude zajištěno hlídání dětí (40,-Kč/rodina). Hlídání nutno předem nahlásit na prednasky@kasparek-melnik.cz

Setkání nosících rodičů je bezplatné.

 

PODROBNÝ PROGRAM

 

Beseda o očkování

Úterý 17. 5. 2016, 9.30 – 12.30
RC Kašpárek

Přemýšlíte o očkování svých dětí a nemáte dost informací? Přijďte si popovídat s Martinou Suchánkovou ze spolku ROZALIO – Rodiče za lepší informovanost v očkovaní, která se s vámi podělí o své poznatky a zkušenosti.

Beseda se bude týkat zejména povinného očkovacího kalendáře, nemocí proti nimž se očkuje i rizik, která představují vakcíny, komunikace s lékaři a v neposlední řadě i právních aspektů odkladu, rozložení či odmítnutí očkování.

Rodiče s malými dětmi vítáni. Hlídání dětí zajištěno.

Besedu vede:

Martina Suchánková, zakladatelka a nyní předsedkyně spolku ROZALIO, matka 3 dětí. Považuje za důležité, aby rodiče znali svá práva a rozhodovali se až po vyslechnutí názorů a argumentů z různých stran. Její snahou je podpora sebevědomí rodičů a náprava právního rámce očkování z povinného na doporučené a dobrovolné.
ROZALIO–Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování, z.s.
martina.suchankova@rozalio.cz
Tel.: +420 605 214 798
www.rozalio.cz

Současná situace okolo povinného očkování se bouřlivě vyvíjí, od července 2010 nemohli být rodiče za nedodržení očkovacího sankcionováni, verdikt rozšířeného senátu NSS v dubnu 2012 toto rozhodnutí zvrátil. Ústavní soud sice uznal výjimku z očkování při dotčení práva na víru, vyznání a svědomí a apeloval na zavedení zodpovědnosti státu za nežádoucí účinky spojené s povinným očkováním, ale nutnost nařizovat očkování shledává jako přípustnou. Nynější projednávaná novelizace zákona o ochraně veřejného zdraví, opět otvírá koncepty přístupu k očkování, zůstaneme v tom starém striktním schématu nebo jsme připraveni následovat západní demokracie?
Který z trendů bude ten převažující? Trend uvolňování a směřování naší rebubliky k demokratickým principům, nebo se vyplní hrozby některých odborníků a očkovací kalendář bude uzákoněn a rodiče, kteří budou chtít zvolit individuální přístup, budou tvrdě sankcionováni?! Očkování je široká problematika, na kterou existuje mnoho i velmi protichůdných názorů. Pokusíme se na něj nahlédnout v širším kontextu medicínském i právním.

 

Nosíme zdravě i na Mělníku

Úterý 17. 5. 2016, 13.00 – 16.00
RC Kašpárek

Setkání rodičů nosících své děti na těle v šátcích a ergonomických nosítkách. Pravidelné setkání, kde jsou vítáni nosící, vozící i budoucí rodiče. Přijďte si vyzkoušet úvazy, nové šátky, pohrát si s dětmi, nebo prostě zkusit, jestli je to právě pro Vás. Na srazu se probírají i témata kontaktního rodičovství, látkových plenek, barefoot obouvání a všeho, co se týká našich dětí.

Kontakt: https://www.facebook.com/groups/1489028138015853/

 

Domácí a svobodné vzdělávání

Úterý 17. 5. 2016, 17.30 – 19.30
RC Kašpárek

Vzdělávání = škola?
„Je škola jediným místem, kde probíhá učení?“ Svět se mění obrovskou rychlostí, ale mění se i naše školství? Jaké jsou alternativy k tradičním školkám a školám? Budeme hledat odpovědi (nejen) na tyto otázky a představíme různé možnosti svobodného vzdělávání.
Obecná charakteristika domácího vzdělávání a typy, historie, situace v ČR a ve světě, současná praxe v ČR, beseda.

Přednášející:

Zdeňka Staňková, lektorka, 2 děti (14 a 8)
„Dáme-li dětem důvěru a svobodu učit se přirozeně, budeme-li je respektovat jako plnohodnotné bytosti a ne jako prázdné nádoby, které je třeba naplnit, uděláme první krok k tomu, aby z nich vyrostli spokojení dospělí.“
Kontakt: info@svobodauceni.cz, zdenka.stankova@svobodauceni.cz
www.svobodauceni.cz

 

Waldorfská pedagogika – dítě v úctě přijmout

Středa 18. 5. 2016, 09.30 – 11.30
RC Kašpárek

Waldorfská padagogika jako zdroj síly pro dítě a rodinu.

Přednášející:

Táňa Smolková, zkušená pedagožka, která se již řadu let věnuje aplikaci principů waldorfské pedagogiky v praxi přímo v prostředí mateřské školy. Je propagátorkou waldorfského pojetí pedagogiky, podle něhož má dospělý vychovatel dítě formovat nikoliv direktivně, ale maximální a ohleduplnou podporou přirozeného a nenásilného rozvíjení jeho vlastních dispozic. Být mu příkladem a podporovat rozvoj přirozených vloh a schopností, z nichž vyrůstá vyrovnaná osobnost nadaná rozumem a citem.

http://www.skolka-maitrea.cz

 

Beseda s dulou a laktační poradkyní

Úterý 17. 5. 2016, 16.00 – 19.00
RC Kašpárek

Jak se připravit na porod? Jak a proč sepsat porodní přání? Co se děje během porodu a po něm? Kdo Vám může pomoci a s čím? Jak Vám může při porodu pomoct partner a dula? Jak pečovat o miminko? Jak ho správně nosit v šátku? A jak řešit případné problémy s kojením? Beseda s dulou bude zaměřena na všechny otázky týkající se těhotenství, porodu, šestinedělí, kojení, nošení dětí v šátku a masáží miminek a těhotných. Přijďte najít odpovědi na své otázky, přijďte sdílet své zkušenosti.

Setkání s dulou bude probíhat v celém uvedeném časovém rozpětí, je tedy možné přijít kdykoliv v jejím průběhu.

Rodiče s malými dětmi vítáni. Hlídání dětí zajištěno.

Besedu vede:

Radka Pavlová, certifikovaná dula ČAD, laktační poradkyně a masérka. Laktačnímu poradenství se věnuje od roku 2002, kurz pro duly absolvovala v letech 2005 – 2006. V té době se také učila břišním tancům pro těhotné u Tamary Markové v A-centru. Navštěvovala školu vědomého rodičovství Jany Hašplové. Radka žije na Mělníku. Má dvě děti (obě dlouho kojila, nosila v šátku a masírovala), zajímá se o přírodu a indiány. S tím souvisí její postoj k mateřství a péči o tělo. Pokud může volit, dává přednost tomu, co tak dokonale vymyslela příroda.

http://www.dularadka.cz/

Publikoval/publikovala • 25. Dub, 2016 • Kategorie: Aktuality