Březen 2019

Akce pro volný čas

Pá 1.3. Nosíme zdravě i na Mělníku (10:00 – 13:00) – setkání rodičů nosících své děti na těle v šátcích a ergonomických nosítkách. Pravidelné setkání, kde jsou vítáni nosící, vozící i budoucí rodiče. Přijďte si vyzkoušet úvazy, nové šátky, pohrát si s dětmi, nebo prostě zkusit, jestli je to právě pro Vás.

Ne 3.3. MĚLNICKÝ MASOPUST – sraz u kašny na náměstí Míru v Mělníku ve 14:00 hodin. Připojte se k nám! Masky vítány. Budeme zpívat a dovádět, jak jen to půjde! Průvod projde středem města. Občanům, kteří průvod pohostí drobnou mňamkou a štamprlí, předem děkujeme! Napište nám, pokud se máme zastavit i u vás… Doprovodný program: stánky s masopustním občerstvením, komorní flétnový soubor RC Kašpárek, Řeznická kapela, výroba jednoduchých masek, kolotoč a koníci pro děti…Masopustní koblížky napeče pekařství Paul!

St 13.3. Výlet za sněženkami – pojďte s námi na první „jarní“ výlet. Sraz v 9:30 ve vesnici Kly u koňské ohrady (úplně na konci cesty). Za Krauzovnou doprava směrem k řece. Cesta je sjízdná kočárkem i na odrážedle. Info tel.: 604 543 292 (Míša).

Přednášky, semináře, workshopy

So 23.3. Do nemocnice informovaně aneb o právech dětí a rodičů (9:30 – 11:30) Jak postupovat při jednání s lékařem, aby byla respektována Vaše práva? Proč na nich trvat a kdy ustoupit? Jaká práva vlastně rodička má a proč se z ní stává „pacient“? Jaká jsou práva Vašeho miminka a jak dosáhnout jejich respektování? Prostor bude věnován také tématu hospitalizace starších dětí a přítomnosti rodičů v nemocnici. Přednášku s následnou diskuzí povede Ágnes Němečková. Kapacita omezena, nutné přihlášení na prednasky@kasparek-melnik.cz. Vstupné 280Kč/osoba, hlídání dětí 40Kč/rodinu.

NOVINKA: kurz Cvičení s kojenci od 3 měsíců
Dopolední cvičení, podpora vývoje dítěte, edukace, poradenství, základy kojenecké masáže, nácvik manipulace s miminkem a další. Kurz vede fyzioterapeutka Mgr. Jana Uhlíková, ve středu od 10:30 hod. od 6.3.2019. Uzavřený kurz 1500,-/10 lekcí. Přihlášení a informace na: uhlikova.janie@gmail.com, 702 066 707.

NOVÁ HERNA: „Sourozenecká odpolední herna“ – volná herna pro děti od nuly do deseti :-) každé úterý od 15 do 18 hodin.

Publikoval/publikovala • 23. Led, 2019 • Kategorie: Aktuality, Program na měsíc