Zahrada

Zahrada s  dětským hřištěm pro veřejnost

 

Od 18. června 2011 je proboštská zahrada vedle sídla RC Kašpárek v ul. Na Vyhlídce 18 pravidelně přístupná veřejnosti. Najdete zde hřiště pro děti  – pískoviště kryté velkým slunečníkem, houpadlo, trampolínu, tabuli, domeček, dřevěné auto – a lavičky k posezení a odpočinku dospělých.

Zahrada je otevřena v měsících duben – říjen, PO – SO 10.00 – 19.00 hod., NE – zavřeno.

Při pobytu na zahradě jsou návštěvníci povinni řídit se návštěvním řádem, se kterým se můžete seznámit ZDE. Je rovněž vyvěšen na místě.

V období květen 2010 – červen 2011 se v rámci projektu “Otevření zahrady veřejnosti” dříve zřídka využívaný prostor dočkal mnoha změn – srovnání terénu, nový trávník, úprava záhonů, rekonstrukce kovového plotu, nová uzamykatelná vrata atd. Do takto připraveného prostoru byly instalovány herní prvky od certifikovaného dodavatele. Doplněn byl také dřevený plůtek s dvířky, který zahradu uzavírá ze čtvrté strany a brání vyběhnutí dětí.  Za celou proměnou je skryto množství práce členů RC Kašpárek, kteří s nápadem přišli a pod vedením Zuzky Nové (tehdejší předsedkyně sdružení) celý projekt zrealizovali.

Více o průběhu projektu se můžete dočíst ZDE. Fotoalbum, které celou proměnu dokumentuje, najdete ZDE.

Přejeme Vám příjemné chvíle strávené na zahradě a děkujeme Vám, že ji udržujete v pořádku a čistotě.

RC Kašpárek

Popis projektu na otevření zahrady (pdf)