Kurzy a semináře pro dospělé

 • Angličtina pro dospělé (s hlídáním dětí)
 • Předporodní kurz
 • Nošení dětí v šátku
 • Masáže kojenců

 

ANGLIČTINA PRO DOSPĚLÉ S HLÍDÁNÍM DĚTÍ

Jste maminka nebo tatínek na mateřské dovolené a chcete pro sebe něco udělat a zlepšit si pozici na trhu práce? Pak právě pro Vás od října 2015 RC Kašpárek nabízí kurz angličtiny. Kurzy kontinuálně pokračují, další zájemci srdečně vítání.

Skupiny budou rozděleny podle úrovní přihlášených. 

Cena kurzu  je  2000 Kč (19. lekcí). Hlídání dětí bude během kurzu zajištěno v naší herně za zvýhodněnou cenu 40 Kč.

Lektorkou kurzu je Kateřina Švihlová, která úspěšně vede individuální i skupinovou výuku více než 10 let.
Kurz bude probíhat individuální formou v malých skupinkách. Obsah kurzu bude přizpůsoben požadavkům účastníků.

Výuka bude probíhat ve čtvrtek (mírně pokročilí) od 8:30 – 9.30.

Tak neváhejte a zkuste to, nikdy není pozdě začít.

Pro více informací volejte Kateřina Švihlová, tel. 775 996 110.

PŘEDPORODNÍ KURZ

Praktický kurz pro nastávající rodiče

aneb předporodní kurz trochu jinak

Ve většině kurzů získáte mnoho informací o průběhu těhotenství, porodu a šestinedělí ze zdravotnického hlediska. Dozvíte se, co Vás čeká v poradně a co v porodnici, jaké nejčastější komplikace mohou nastat a co budou dělat lékaři a porodní asistentky.

Tento kurz Vám nabízí pohled trochu jiný pohled:

Dozvíte se, co je v těhotenství a při porodu normální a co pro sebe můžete udělat Vy samy nebo Váš partner.
„Porod je normální a zdravá součást života ženy. Pokud přecijen nějaké komplikace nastanou, svěříme jejich řešení do rukou lékařů, ale nemusíme se jich děsit předem.“
Naučíte se pečovat o miminko a získáte dostatek informací potřebných pro zdárné kojení.
V tomto kurzu nebudete jen sedět a poslouchat. Kurz je veden zážitkovou formou. Všechny potřebné dovednosti si budete moci vyzkoušet (např. na panenkách). Čekají Vás sebezkušenostní cvičení, film apod.

Kurz se skládá z 8 lekcí po 120 minutáchDevátá lekce je mimo program, termín záleží na dohodě účastníků.
Lekce je rozdělena na 30 minut protahovacího cvičení a 90 minut teorie a nácviku dovedností.

Cvičení je zaměřeno na protažení a rozhýbání páteře a kloubů, na uvolnění pánevního pletence a na posílení pánevního dna a břišního svalstva. Při cvičení se seznámíte s polohami vhodnými pro porod.

Potřebujete pouze pohodlné oblečení a tužku, texty dostanete vytištěné, poznámky si můžete psát přímo k nim. Je dobré vzít si malou svačinku, abyste se po cvičení mohly najíst. Zhruba hodinu před lekcí je vhodné nejíst ale zato dostatečně pít, protože s plným žaludkem a dehydratací by se Vám špatně cvičilo.
Kapacita kurzu je 3 – 8 účastnic, je nutné přihlásit se předem.

Kurzu se může zúčastnit (samozřejmě zdarma) Váš partner (kamarádka, maminka apod.). Zvláště 2. – 5. a 8. lekce je vhodná pro osobu, která Vás bude doprovázet při porodu.

Program kurzu:

 1. Těhotenství a poslední přípravy – životospráva v těhotenství, výbavička pro miminko, taška do porodnice, příprava těla na porod, nástup namateřskou dovolenou
 2. Průběh normálního porodu – 1., 2., a 3. doba porodní, film Rodit a být porozen
 3. Přirozené úlevové metody – jak si můžete pomoci samy a co může udělat partner
 4. Porodní plán, práce s bolestí, obvyklé procedury při porodu
 5. Šestinedělí a péče o miminko – psychika po porodu, manipulace s miminkem, ošetřování, koupání, přebalování
 6. Základy kojení – význam a technika kojení, odstříkávání, alternativní dokrmování
 7. Nejčastější problémy při kojení – růst miminka, nedostatek nebo nadbytek mléka, bolest bradavek, ucpání mlékovodu
 8. Zdraví miminka – horečky, zábaly, rýma, průjem, nadýmání, očkování, motorický vývoj
 9. Poporodní setkání – beseda nad čerstvými rodičovskými zkušenostmi, zavádění příkrmů

 

Vede laktační poradkyně a dula Radka Pavlová. Bližší informace  a přihlašování na telefonu 604 281 940 nebo emailu tiwahewin@seznam.cz (Radka Pavlová). Cena 200,- Kč za jednotlivou lekci, 1500,- Kč za celý kurz, partner zdarma, 9. lekce zdarma. Kurz probíhá ve pondělí od 18:00 do 20:00.

 

NOŠENÍ DĚTÍ V ŠÁTKU

V kurzu si vyzkoušíte nejpoužívanější úvazy pro nošení dětí v šátku. Seznámíte se s pravidly pro bezpečné používání šátku pro Vás i dítě a se zásadami správné a bezpečné manipulace s dítětem, vhodné pro jeho páteř.

Na kurz s sebou můžete vzít své miminko nebo přijít už v těhotenství, ale k výuce budete mít k dispozici panenku nebo plyšáka. Pokud máte vlastní šátek, vezměte si jej pokud možno s sebou, šátků k zapůjčení na kurzu je jen omezené množství.

Kapacita kurzu je 3 – 8 účastníků, koná se podle zájmu. Podrobné informace a přihlášení na telefonu 604 281 940 nebo emailu tiwahewin@seznam.cz (Radka Pavlová). Cena 100,- Kč.

 

MASÁŽE KOJENCŮ

Speciální sestavou jemných doteků můžeme dítěti pomoci relaxovat, navázat s ním hlubší vztah, zmírnit bolesti bříška a zmírnit porodní trauma. Děti masáž zpravidla milují, protože je to vždy klidná chvilka, kdy se maminka (nebo tatínek) věnuje výhradně jim. V kurzu se naučíte masáže nácvikem na panenkách, dozvíte se všechny zásady pro správné a bezpečné provádění masáží.V kurzu dostanete písemné podklady, nemusíte si tedy psát poznámky.

Kurz trvá hodinu a půl. Probereme pravidla masáže, použití olejů a nejnutnější základy aromaterapie, která se k masážím úzce váže. Řekneme si na co dát pozor a kdy nemasírovat a hlavně procvičíme jednotlivé masážní tahy.

Kapacita kurzu je 3 – 8 účastníků, je vhodné přihlásit se předem. Podrobné informace a přihlášení na telefonu 604 281 940 nebo emailu tiwahewin@seznam.cz (Radka Pavlová). Cena 100,- Kč.