Pomáháme

Sbírejte víčka z PET lahví a pomozte dvojčátkům s mozkovou obrnou

Od začátku roku 2014 můžete nosit do Kašpárku víčka od PET lahví, která  následně věnujeme dvojčátkům Michalce a Natálce.  Michalka a Natálka z Tišic blízko Mělníka se narodily předčasně a mají částečně ochrnuté končetiny, pohybují se buď po kolenou, nebo s chodítkem.

Zlepšení jejich stavu by mohla přinést speciální rehabilitační léčba v sanatoriu v Klimkovicích. První, měsíční, pobyt vyjde na 50 000 tisíc pro jednu.

Kašpárek děvčátkům přispěje i letošním výtěžkem z prodeje oblečení v bazárku. Můžete v něm jak věci koupit, tak do něj oblečky věnovat. Obojí pomůže.

Děkujeme za Vaší pomoc.

Adopce na dálku – Niracha – ukončena

Od roku 2005 do roku 2013 jsme podporovali studium  thajské holčičky Nirachy Parthong.

Na počátku se přihlásilo několik rodin, které se složily na první platbu a zavázaly se doplnit částku potřebnou ke vzdělání dítěte v případě, že se nevybere v průběhu roku.

V dalších letech jsme na tento účel věnovali výtěžky jarmarků a burz, dobrovolné příspěvky návštěvníků a členů centra, účastnili jsme se besedy s thajskou vedoucí projektu v Praze, záznam k dispozici v Kašpárku. Do roku 2011 byla roční platba 5 500 Kč, kdy se peníze získávali z vánočního jarmarku, bazárku a dobrovolných příspěvků návštěvníků Kašpárku, chybějící část peněz doplácel Kašpárek.

Na rok 2012 je roční platba 7000 Kč. Niracha má ve škole dobrý prospěch a proto pokračuje do vyššího ročníku. V roce 2011 se nám podařilo vybrat celou částku a to hlavně díky výtěžku z vánočního jarmarku, z bazárku, dobrovolného vstupného během týdne otevřených dveří a dobrovolného vstupného na sobotní divadelní představení. Poslední platbu jsme poukázali na rok 2013 následně nám bylo sděleno, že naše svěřenkyně se rozhodla školu ukončit. Na základě těchto informací jsme se rozhodli adopci na dálku ukončit.

Všem dárcům děkujeme.